Józsi ajánló posztját, így azt gondoltam, pont passzolna mellé a dolog, úgyhogy vágjunk bele! Ha a Macintoshodon külső storage-ről szeretnél adatot elérni, az alábbi interfészek állnak rendelkezésre:
- optikai meghajtó – nem jó. Kicsi, elavult, sérülékeny, lassan írható.
- SD kártya – majdnem oké. Nem a leggyorsabb és a relatíve nagy kapacitás még drága, de kicsi, univerzális és viszonylag jól bírja a gyűrődést.
- USB2 – lassan már nem oké. A leguniverzálisabb, de ahogy nő a storage igény, úgy érzed egyre lassabbnak. Cserébe viszont lassan a kávéfőzőn is van USB slot.
- FW800 – nem oké. Sebességben veri az USB2-t, viszont minden ilyen csatlakozóval ellátott eszköz megkapja az AppleTaxot, amit a “buziAlmás” felhasználó fizet meg. Ezért cserébe a penetrációja is sokkal kisebb.
- Gigabit Ethernet és WiFi – nem oké. Kevés a sebességük.
- USB3 – oké. A sebesség már az, ami tisztességesnek mondható a mai (=2013-as) mércével, eszköz van bőven, az ár is megfelelő, viszont az Apple csak 2012 táján kezdett neki a 2008-ban tervezett standard implementálásának.
- Thunderbolt – oké. A sebesség brutális, a szabvány tartalékai szintén, ám itt minden eddiginél irgalmatlanabbul súlyt le az AppleTax: az amúgy is méregdrága Thunderbolt csatolós eszközökhöz a gyártó licencspórolási céllal nem mellékeli a Thunderbolt kábelt, ami a usernek akár 10kHUF nagyságrendű újabb lehúzást is jelenthet (lásd a printerkábelek kispórolása anno, csak ez ma még gusztustalanabb mértékben megy).
tudom hogy egy kicsit off-topic, de ios eszközökhöz adattároló témát nincs kedved körbejárni? 🙂
hosszú utazós, filmnézős scenáriókhoz. kingstonnak, meg 1-2 cégnek van ilyen 32-128gb-s WIFIS külső meghajtójuk ami wifi hotspotként működik, és az eszköz rácsatlakozva a SAJÁT programon keresztül (ami nem lenne gond) eléri a tartalmat.
Gond az hogy viszonylag kevés ideig birják akksival (~4 óra).
Olyan megoldás érdekelne ami wired és az eszköz akksiját szipolyozza valamennyire 🙂
Nyilván az iOS limitációjából adódó saját app-al való tárterület elérés/lejátszással most jailbreak nélkül nem tudunk mit kezdeni 🙂
Pingback: Az Apple dongle hisztiről | eFi.blog